Honor Roll

Honor Roll

Bernie  Sanders’ Delegates from the Wisconsin 7th Congressional District

      Apr. 2016

 

7th CD
Vanessa Alanis, Marathon County
Julie Allen*, Lincoln County
Bruce Anderson*, Rusk County
Fred  Andrist, Oneida  County
Mary Asbach*, Ashland County
Robert Baumann, Marathon County
Bob Beck, Marathon County
Harvey Bilz, Price County
Mark Bonesteel, St Croix County
Rebecca Bonesteel*, St Croix County
Kimberly Butler*, Polk County
Aurey Costerisan, Burnett County
Richard Costerisan, Burnett County
Brian Crandall, Douglas County
Lawrence Dale*, Vilas County
Pete Davison, Forest County
Hector Delgado Jr., Marathon County
Ken Downing, St Croix County
Sean Downing*, St Croix County
Debra Dube, Marathon County
Patrick Duffy*, Ashland County
Jerry Duginski, Marathon County
Alan  Ellefson, St Croix County
Julie Ellefson, St Croix County
Ed  Fenske, Marathon County
Albert Flora*, Sawyer County
Jordan Franklin, Clark County
Kyle Gaulke, Lincoln County
Dennis Gjerseth, Jackson County
Sandra Gokee, Ashland County
Werner Gorshe, Marathon County
Dora Gorski, Lincoln County
Chet Haatvedt, Langlade County
Erin Heyer, Vilas County
Joel Hinnenkamp*, St Croix County
Chris Hinton, Vilas County
Maria  Hutchinson*, St Croix County
Betty Kerr, Bayfield County
Therese Kondracsek, Forest County
Rosemary Kosin, St Croix County
Paul  Kuhlman, Polk County
Michael Lawsaon, Marathon County
Kimberly Lawton*, Bayfield County
James Leckel, Burnett County
Stephanie Leskovionsky, Marathon County
Nature Lindsay, Douglas County
Lissa  List, St Croix County
Barbara  Logan, Oneida  County
Dwight Logan, Oneida  County
Maxine Luchterhand, Clark County
John Ludwig*, Douglas County
Ruth Ludwig*, Douglas County
Dennis Macklin, Rusk County
Kate Mader, Bayfield County
Douglas Martin, Price County
Michael Martin*, Ashland County
Jay Martindale, Marathon County
Peter  Mauel, Polk County
James Mayer, St Croix County
Bob McCormick, Price County
Peggy McDowell*, Lincoln County
Lori Miller*, Marathon County
Vicki Myer, St Croix County
Edward O'Neill, Chippewa County
Chrysa Ostenso, Rusk County
Richard Petersen*, St Croix County
Erik Pfantz, Lincoln County
Jim Plunkett, Vilas County
Richard Pulcher, Taylor County
Joshua Renner*, Marathon County
Lori Revels, Marathon County
Keith Richey, Marathon County
Diane Roskos, St Croix County
Frank Rutherford*, Sawyer County
Phil Salamone, Marathon County
Carl Sauter, Marathon County
John Schneider, Vilas County
Barbara Stachoviak, Marathon County
Bette Stephens, Marathon County
Kristi Tlusti, Taylor County
Robert Traczyk*, Iron County
Kelly Westlund*, Ashland County
Amber Whereatt, Marathon County
Bruce Whereatt, Marathon County
Susann Wurl, Marathon County
Donald Wyeth, Clark County
Linda Wyeth, Clark County
Nicholas Zehn, Douglas County
Irene Zimmerman, Marathon County